< návrat zpět

Dobový dokument: župní sjezd

Můžete si prohlédnout čtyřstránkovou pozvánku na 34. řádný a výroční župní sjezd Hasičské župy novopacké č. 87, který se v roce 1934 konal v Radkyni na louce bratra Josefa Klazara. Tento dokument je zajímavý nejen jako připomínka historické události v Radkyni, ale na jeho stránkách najdete dobovou charakteristiku vsi a osadníci poznají i řadu jmen místních obyvatel a jejich předků.

Za zapůjčení dokumentu k okopírování vřele děkuji panu Miloši Krausovi z Radkyně. Pokud máte zájem o obrázky ve větším rozlišení, napište mi, rád je poskytnu na vyžádání.


Klikněte na libovolný obrázek pro jeho zvětšení a postupné prohlížení celé galerie. Posunete-li myš k pravému okraji zvětšené fotky, zobrazí se text "další" a vy můžete kliknutím rovnou přejít na další foto v pořadí. Podobně se u levého horního okraje zvětšené fotky objevuje odkaz na foto předchozí a kliknutím se vrátíte na obrázek předchozí. Tak můžete projít celou galerii. Pokud se vám obrázek nevejde na obrazovku počítače celý, zkuste stisknout klávesu F11 a aktivní plocha obrazovky se zvětší. Popisy obrázků jsou pod fotografiemi.