Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2   další »

Dík za podporu, Edit, obávám se, že modrou střechu nám nepovolí, ale ta bílá fasáda by určitě prošla.

Pane Sedláku, odpověď máte v mailu, prosím obraťte se s tímto problémem na starostu osady. Jistě se s ním dohodnete.

Zdraví Vás, -- Richard Kubát

Díky, Terezo, za hodnocení! Mám radost, že se mi podařilo někoho potěšit. Vaše limeriky jsou taky báječné! Pokusím se co nejdřív napsat třetí pokračování, materiál ještě nějaký mám.

Ahoj Vláďo,
ale to víš, že si vzpomenu, paměť mi kupodivu ještě slouží. Rád Tě slyším. Na FB mě nehledej, na udržování té prezentace jsem neměl dost času a motivace. Aktivní se snažím udržovat tento web a účet naší vesničky na Twitteru, to je vše. Jinak mě čas zabírá starost o mou firmu, která má taky web a účty na Twitteru, FB a LinkedIn.
Pokračování limeriků napíši, ale teď máme v práci takové hektické období, že mi na psaní příspěvků nezbývá moc času. Nicméně materiál mám, jen jej zpracovat; asi až na jaře.
Zdravím i já, -- Richard

Samozřejmě, Edito, všechny zde jsou od ní a nejsou nijak upravované.

Díky za komentář, Petro. Však Ty máš taky moc pěkné fotky; Tvůj blog z cest po Spojeném Království cestovnici.blogspot.cz/ jsme četli s velkým zájmem.

Díky za komentář, Jíro; jsem rád, že se článek stal podnětem k zamyšlení. Rád bych Váš komentář doplnil dvěma příslovími:

Chyba je, když věříš každému, ale chyba je i to, když nevěříš nikomu
(Lucius Annaeus Seneca)

Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal
(Karel Čapek)

Díky za komentář a za přání. Vaše stránky mi připadají jako deník party dobrých kamarádů, kteří drží hodně pospolu a ty informace ze vsi jsou jaksi trochu "stranou". Vlastně jsem ani nenašel, kde tu chalupu máte - ale proč ne, jistě to byl záměr.
Můj vlastní záměr byl trošku jiný - vytvořit klasické reprezentační stránky o životě a dění ve vsi. A jelikož na vsi se žije "pomaleji", než ve městě (nakonec proč sem taky z města utíkáme, že?), trochu jej oživit zajímavostmi, úvahami i legracemi, protože život přece není jen vážný a šedivý. Trochu jsem s tím narazil, ale starého psa už nikdo novým trikům nenaučí. Měnit to tedy nehodlám.
Nakonec kdybychom všichni byli stejní, na světě by byla příšerná nuda.
Přeji Vám i Vašim přátelům život ve vaší vsi naplněný samými příjemnými zážitky, dařící se chalupářskou prací a relaxací v kruhu blízkých přátel.

Přeji Vám dobrý den, Pačáku.
Osadní výbor rozbory má a ví se, že voda ze studánky je po úpravě sice vyhovující, ale kazí se až po přečerpání do netěsného vodojemu. Na radnici to samozřejmě dobře vědí, to jsem si jist. Nakonec nejspíš ty rozbory i platili. Vědí to dobře i krajští vodohospodáři v HK, viz mapy.kr-kralovehradecky.cz/vak/PDF%5CKARTY%5C....
Pes je ale zakopán jinde. Celý projekt by stál moc peněz, které vedení NP potřebuje investovat jinam, musel by se prakticky vybudovat nový vodovod včetně vodojemu a to má bez dotace malou šanci na úspěch. Nikdo z MÚ v Radkyni nebydlí, takže zdravá voda pro pár desítek prostých poddaných nemá potřebnou prioritu. Získáním dotace se na radnici zjevně nikdo nezabývá, nebo není dostatečně urputný. Nebo to má ještě jiný důvod; inspirovat se můžeme v denním tisku.
A ještě ke všemu řadě obyvatel osady vyhovuje, že se za vodu neplatí a zakrývají si oči před zdravotními riziky spojenými s jejím požíváním. Doba je zlá a kapsy jsou hluboké.
Tady je každá rada drahá. 7 A já jsem jen chalupář, tedy v NP obyvatel druhé třídy a mluvit do toho příliš nemohu; tak se alespoň snažím pomáhat popisem situace a nasměrováním pozornosti na naše trable v osadě.
Díky za Váš zájem a za komentář!

Děkuji všem za pozitivní komentáře; mám z nich radost. Pokračovat budu samozřejmě dál - jen s těmi tématy je trochu potíž; v naší klidné vsi se jich zas tolik nenalézá. Ale budu se pídit dál.

Ahoj Petro, to víš, že se mu líbilo. Ještě než přijel, tak jsme si psali a Les se moc těšil na to, že navštíví místa, kam by se asi s běžnou cestovní kanceláří nedostal - a to se podařilo. Mají na Floridě takový klub cestovatelů, pravidelně se scházejí, vypráví o svých cestách a ukazují si fotografie. Tak se nemohl dočkat, až se s fotkami pochlubí ostatním.
No a navíc: komu by se v romantické "kapesní" krajině Českého ráje s hrady, zámky, jeskyněmi a zříceninami nelíbilo? Tohle v Americe opravdu nemají, i když přírodních krás mají určitě víc.

Děkuji za pochvalu; mám z ní velkou radost.

Tibore, dobrý den i Vám. Omlouvám se, že jsem neodpověděl hned, ale byl jsem v zahraničí a času nebylo nazbyt. Udělal jste mi ohromnou radost tím, že mé články čtete. To je pro autora ta nejlepší odměna. Když čekáte na něco nového, pospíším si s dalším článkem. Ten bude zase o dění v Radkyni a chystám se na něj příští týden, pokud na to bude čas.
Samohyb není tak nebezpečný, jak vypadá, jen se na něm nesmí machrovat; pak přijde trest prakticky ihned. Mám to vyzkoušené. Když jste mě potkal, měl jste mě zastavit a mohl jste si to vyzkoušet. Nebyl byste jediný, komu jsem stroj půjčil, aby si zkusil sám, jak se Segway ovládá. Je to v zásadě jednoduché.
Jenže tuhle příležitost už mít bohužel nebudete. Odvezl jsem stroj do Prahy a hodlám na něm za dobrého počasí dojíždět do kanceláře, protože to je rychlejší než autem. Až mě potkáte příště, budu asi na elektrickém kole, nebo půjdu pěšky.
Ale psát budu dál. Mé první setkání s tímto krásným krajem před mnoha lety bylo právě v Uhlířích; byli jsme hodně mladí a dost nezvladatelní. Tak to někdy napíšu; hlavně pro své čtenáře v Uhlířích.
S přátelským pozdravem, -- Richard Kubát

Vážený pane Oldo, díky za Váš komentář. Ano, máte pravdu, že už jsem o bazénu psát nechtěl. Spoléhal jsem na to, že všechno, co je v Radkyni potřeba opravit či vybudovat, bude financováno z výnosů plánované sluneční elektrárny. Ale poslední změny zákonů ukazují, že budování slunečních elektráren už nebude tak výhodné jako doposud. Myslím, že je vysoce pravděpodobné, že investor za takových podmínek elektrárnu nevybuduje. Tím pádem vyschne pramen financí pro naši vesničku a sám pan starosta veřejně připustil, že jiný zdroj peněz pro Radkyni neexistuje. Takže žádný vodovod, žádná silnice, žádná oprava kapličky a tak dále. To mi leží v hlavě především.
Zato město bude mít bazén za hrůznou sumu peněz. Tak se na mě, Oldo, nezlobte, ale tohle mě opravdu štve. Považuji za nemorální, že se v jednom městě místo věcí nutných pro běžný život a zdraví lidí dává přednost investicím do zábavy a povyražení obyvatel. Protože se packým nechce dojet si zaplavat do Jičína, Hořic nebo Jilemnice, budou radkyňští pít vodu sporné a kolísavé kvality, budou skoro každou zimu kopat díry do zmrzlé země, aby našli praskliny ve rzí prožraných trubkách dávno odepsaného vodovodu, budou se ve vsi brodit blátem na cestách a dvě nejvýznamnější stavby ve vsi budou dále vlhnout a plesnivět a nakonec se zboří samy.
Je to vůči radkyňákům sobecké a netolerantní. Tak svůj slib nepsat žádné zmínky o bazénu beru zpět do té doby, než se tyhle věci u nás ve vsi zlepší.

Ahoj Kooste, moc děkuji za pochvalu a držení palců. Myslím, že sbírat a publikovat zapomenuté informace budu i nadále; záslužné to možná je, ale především mě to baví.
A na toho Jiráska se budu muset zeptat starousedlíků - sám to nevím. Až to zjistím, doplním to do mapy nebo do dalšího článku.


Strana:  1 2   další »