Kategorie: Chalupářovy články a názory

Rýma a novinářská chyba

Řádění tiskařského šotka v Nových rovinách napravuje náš internetový magazín

V našem kraji populární a hojně čtený tištěný týdeník Nové roviny uveřejnil ve svém čísle 37, které vyšlo dne 23.9.2011, následující zprávu o novém vodovodu pro osadu Brtev (pro zvětšení článku klikněte na obrázek):

img

Hned po uveřejnění zprávy se však zjistilo, že se do článku vloudila řada závažných chyb. Příslušný redaktor totiž v době psaní článku trpěl těžkým nachlazením, úpornou rýmou a zánětem spojivek. Nenechal se však přesvědčit, že má ulehnout a nachlazení vyléčit. "Bidibálně doděláb práci da čísle a potob budu barodit", oznámil vydavateli s kapesníkem u nosu. Vydavatel nebyl rád, ale redaktorovu nabídku přijal, protože redakce není příliš početná. Každý nemocný a tím pádem nepřítomný redaktor citelně schází při přípravě nového vydání.

Nemocný redaktor se v rychlosti pustil do práce. Vycházel sice z dobrých podkladů pro článek, ale slzející oči a spěch mu zabránily správně opsat z podkladů některá fakta. Článek byl uveřejněn, redaktor na pár dní ulehl a nachlazení povolilo. Když se však redaktor vrátil do práce, s hrůzou zjistil, že v článku následkem nemoci uvedl řadu nesprávných údajů; především si popletl Novou Paku s Lázněmi Bělohrad. A nejen to, v článku je i řada dalších nepřesností a nebojme se to říci naplno: je to zpráva jak od Rádia Jerevan! Co teď?

Nejlepším řešením by bylo uveřejnit opravu v nejbližším vydání Nových rovin, jenže nové číslo už šlo do tisku. Oprava tedy musela být odložena na později. Skutečnosti uvedené v článku jsou pro obyvatele Radkyně natolik závažné, že jejich zveřejnění nesnese odkladu. Proto redaktor požádal náš informační server radkyne.cz o rychlé uveřejnění opravené verze článku v plném znění; v tištěné verzi Nových rovin bude oprava podle možností uveřejněna někdy později. Již téměř zdravý redaktor, avšak stále ještě bojující s rýmou, mi doslova říkal: "Jestli to debude rychle uvededo da pravou bíru, boje dovidářské dadádí je ztracené a jako redaktor budu dočista brtev!".

Takové žádosti jsem samozřejmě ochotně a rád vyhověl a opravený článek připravený pro vložení do tištěné verze zde uveřejňuji (pro zvětšení článku klikněte na obrázek):

img

Co myslíte, to je bomba, že? Konečně se někdo postará o náš léta zanedbávaný vodovod a vyslyší úpěnlivá přání mnohých z nás, kteří v osadě žijeme nebo do ní dojíždíme! Mám z toho velkou radost.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.