Kategorie: Chalupářovy články a názory

Potřebujete půjčit?

Celosvětová kreditní banka v Pace, úpravy silnic v okolí

Přehrávač vyžaduje nainstalovaný flash player a aktivovaný javascript.
Víkend tentokrát prakticky propršel, takže váš zuřivý reportér neměl moc šancí vypátrat nějakého sólokapra jako minule tu informaci o zdržení obchvatu. Ve vsi se mnoho nezměnilo, ČEZ nepokročil s prací na novém vedení, v bývalé hospodě zatím perestrojka nezačala, dřevěný internet nic nepíše. Většina lidí zůstávala zalezlá v domech. Tak tentokrát jen krátce.

V sobotu - jak jinak - pršelo. Jak píše jeden dadaistický básník, "z nebe padali faráři a lesní adjunkti v růžových uniformách", jinými slovy lilo jako z konve, ale nebesa se odpoledne na chvíli slitovala a dalo se vyjet na rychlý výlet do Paky. A cestou jsem objevil jednu zbrusu novou instituci.

Trpíte snad nedostatkem financí? Nyní máte šanci svou beznadějnou situaci změnit a půjčit si od skutečně renomované instituce, na kterou se můžete stoprocentně spolehnout. Máte velké štěstí: před Velvetou totiž byla otevřena kancelář "Global Credit", česky volně "Půjčky do celého světa", tedy v libovolné měně. Global Credit je možná mladá a dravá nová štika v rybníce kreditního bankovnictví. Vyfotil jsem pro milé čtenáře honosný finanční palác, krásně upravenou palácovou zahradu a luxusní limuzínu majitele této instituce, podívejte se (klikněte na náhled pro větší obrázek):

31.5.2009

V okolí Radkyně nyní probíhá výstavba silnic. Sice bychom ocenili, kdyby opravy probíhaly poněkud blíže k naší vsi, kupříkladu mezi Pakou a Přibyslaví, kde v úseku mezi třídírnou odpadu a hospodou na Přibyslavi jde spíše o tankodrom, než o silnici ... ale co naděláme; můžeme se pokoušet to ovlivnit, ale nikdo nám asi naslouchat nebude.

V neděli odpoledne na chvíli přestalo pršet a tak jsem stihnul dojet do Bělé a vyfotit uzávěru silnice na Stupnou. Zatím je tahle silnice trochu rozšířená, budují se obrubníky a odvodnění. Na konečný asfaltový povrch silnice zatím čeká. Myslím, že Holanďané v rekreační oblasti Arcadian Park ve Stupné to ocení; průjezd Stupnou byl již po léta hrůznou zátěží pro tlumiče. Uzávěra silnice je na prvním obrázku v galerii níže.

Dole u radkyňské cihelny již visí cedule s charakteristikou opravy silnice mezi Štikovem a Bělou. Stavba se krypticky jmenuje "II/284 Nová Paka - Štikov - Bělá u Pecky". A teď dobře poslouchejte, celou stavbu financuje "Regionální operační program regionu soudržnosti Severovýchod". Na to, co tohle znamená, by asi byl potřeba jasnovidec, ale nekecám, podívejte se sami na druhý obrázek. Silnice dole u cihelny je popsána jakýmisi tajemnými čarodějnickými symboly; viz obrázky 3 a 4:

Jakmile budou dokončeny úpravy silnice na Stupnou (nebo možná ještě dříve), nejspíš se okamžitě uzavře silnice mezi Štikovem a cihelnou v Radkyni. Nebo ne? Doprava bude určitě vedena přes Radkyni a Přibyslav; alespoň jedním směrem. Velkou radost z toho věru nemáme, ale silnice dole v údolí opravu už opravdu potřebuje. Tak už aby to bylo za námi; jsem zvědav, kdy to vypukne. Čím později, tím lépe vzhledem k tomu, že podle novinových článků mají rekonstrukce skončit až v listopadu.

Naše kočka jménem Veverka nám zatím nepřinesla ukázat svoje děti. Příští týden jsme v Jindřichově Hradci, protože s kamarády z celého světa jsme si na sobotu odpoledne najali vlak zdejší úzkokolejky a těšíme se na projížďku malebnou krajinou České Kanady. Tak se o našich kočkách a o dalších významných událostech v Radkyni dozvíte více až za 14 dní. Budu doufat, že na mne do té doby nezapomenete.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.